kołowrotki daiwa

Wędkarstwo spinningowe cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie u entuzjastów poławiania ryb drapieżnych. Wiele osób czerpie przyjemność nie tyle z samych efektów, co z całej otoczki tego hobby, a więc poszerzania wiedzy, doświadczenia, testowania nowych metod oraz zaopatrywania się w nowy sprzęt i niezbędne akcesoria. Dużym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących wędkarzy, jest wybór odpowiedniego kołowrotka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie.

Jaki kołowrotek wybrać na początek?

Przede wszystkim warto zauważyć, że dobry kołowrotek wcale nie musi być drogi. Oczywiście wraz ze wzrostem cen producenci będą kusić takimi dodatkami jak komfortowe holowanie, lekkość funkcjonowania mechanizmu czy cicha praca. Najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę to waga sprzętu, precyzyjne układanie żyłki na szpuli oraz działanie hamulca. To właśnie zapewnia japońska marka Daiwa, która oferuje doskonałe kołowrotki już za mniej niż 300 zł https://pleciona.pl/pl/c/Daiwa/837. Dużą popularnością cieszy się na przykład model Ninja, cechujący się niebanalnym designem oraz wagą od 230 do 370 gram. Kołowrotki zapewniają odpowiednie układanie plecionki na szpuli, niskie przełożenie oraz nawój aż do 92 cm. Doskonale sprawdzą się przy lekkim wędkarstwie, a ich cena wynosi 260 – 298 złotych. Z kolei modele Legalis wyprodukowane zostały z węglowego kompozytu, dzięki czemu ich waga wynosi 185-205 gramów. Posiadają także przekładnie z dodatkowym kołem napędowym, co zapewnia wyjątkowy komfort i płynność pracy. A to wszystko już za 330 zł. Z tańszych propozycji warto zwrócić uwagę na modele z serii Crossfire. Mimo niskiej ceny, zaczynającej się już od 130 zł, akcesorium zapewnia doskonałe układanie żyłki na szpuli. Zastosowana technologia Longcast ABS umożliwi wykonanie dalekiego rzutu, a niska waga (około 250 gramów) zapewni wygodę podczas wędkowania.

Kołowrotki dla zaawansowanych

W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia wyrabiają się także preferencje co do wyboru sprzętu. Zaawansowani wędkarze od wyposażenia oczekują już czegoś więcej niż tylko niskiej wagi i dobrego układania plecionki na szpuli. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak zamontowany hamulec przedni lub tylny, a także walki, ilość łożysk, rozmiar kabłąka oraz przełożenie. Te kwestie mają przede wszystkim znaczenie w momencie poławiania większych ryb. Tu również marka Daiwa https://pleciona.pl/pl/c/Shimano/855 znajdzie wielu entuzjastów, oferując chociażby takie modele jak Certage-G, Luvias czy Airity. Warto również zwrócić uwagę na propozycje od Shimano, Ryobi czy Okuma.

pleciona.pl/pl/c/Shimano/855 (otworzy się w nowej karcie)