poradnik wędkarstwa spinningowego

Jeśli wiesz już co nieco o wędkarstwie, na pewno wiesz również, że najpopularniejszą technika łowienia ryb, jest spinning. Ta metoda najlepiej sprawdzi się do łapania ryb drapieżnych, ale złapać nią możną każdy gatunek. Jeśli zatem zauważyłeś, że wędkarz nieustannie zarzuca i ściąga wędkę, to znak, że praktykuje wędkarstwo spinningowe. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta metoda połowu.

Na czym polega wędkarstwo spinningowe?

Wędkarstwo wcale nie musi być nudne. Dowodem jest właśnie spinning, czyli aktywna metoda łowienia ryb. Zamiast kusić rybę naturalną przynętą, wędkarze starają się ją przechytrzyć, stosując do tego błyski, sztuczne rybki lub woblery, czyli plastikowe lub drewniane imitacje larw, lub żuków. Przynętę zarzucą się wędką znad głowy, z boku lub spod ręki, zawsze pracując głównie nadgarstkiem. Gdy przynęta dostanie się pod wodę, zaczyna się jej prowadzenie, czyli próba przechytrzenia ryby. Ma ona bowiem uwierzyć, że gumowa przynęta jest prawdziwym organizmem, na który warto zapolować.

Jak zacząć wędkarstwo spinningowe?

Aby dołączyć do wytrawnych miłośników łowienia ryb, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Oprócz wymienionych wyżej przynęt podstawą będzie tu oczywiście koronny atrybut każdego wędkarza, czyli wędka, której wędzisko w przypadku spinningu powinno być stosunkowo krótkie.  Kluczowy jest też kołowrotek (najlepiej z hamulcem przednim), który musi umożliwiać proste rozkładanie się żyłki na młynku. W przypadku ciągłego zarzucania i ściągania wędki nietrudno bowiem o poplątanie żyłki. Warto również zadbać o to, by wybrany kołowrotek miał długą szpulę i umożliwiał nawijanie żyłki metodą krzyżową. Na początek swojej przygody ze spinningiem warto postawić na grubą żyłkę, wybaczy ono błędy wędkarza popełnione na holu, tymczasem plecionka nie będzie tak wyrozumiała.

Wędkarstwo spinningowe

Miłośnicy wędkarstwa spinningowego udowadniają, że łowienie ryb może być aktywnym sportem. Nie oznacza to jednak, że nie przyda Ci się wygodne siedzisko. W ofercie Pleciona.pl znajdziesz szeroki wybór foteli i krzeseł, dzięki którym odpoczniesz w komfortowych warunkach i z jeszcze większą determinacją weźmiesz do ręki wędkę. Internetowy sklep Pleciona.pl posiada dedykowaną, rozbudowaną kategorię, w której znajdziesz wszystko, co niezbędne i przydatne w wędkarstwie spinningowym https://pleciona.pl/pl/c/Wedkarstwo-Spinningowe/1. Żyłki, spinningowe kołowrotki, zapasowe szpule, koguty, czy wędki dedykowane do tej metody łowienia – a to wszystko w niezwykle atrakcyjnych cenach!