siedziska wędkarskie

Wybierając się na ryby, nie można zapomnieć ani o wędce i przynętach, ani o wygodnym siedzisku, które pozwoli przetrwać godziny czekania, aż ryba zacznie brać. Należy je wybrać, biorąc pod uwagę częstotliwość łowienia oraz czas jego trwania. Trudno bowiem wyobrazić sobie kilkugodzinne kucanie lub stanie podczas wędkowania. Jeśli zatem lubisz złapać za wędkę i wyruszyć na łowy, wyposaż się w odpowiednie siedzisko.

Czy taboret ma jeszcze sens?

Najtańszym i najprostszym w budowie jest oczywiście klasyczny wędkarski taboret. Jest on niezwykle lekki i poręczny, dzięki czemu świetnie sprawdzi się wśród wszystkich miłośników wędkowania, którzy na połów wybierają się pieszo i każdy nadprogramowy gabaryt jest niemile widziany. Jeśli zatem decydujesz się na taboret, weź pod uwagę rozmiary siedziska oraz jakość jego wykonania. To kluczowe, by taboret nie złamał się pod Twoim ciężarem lub nie uszkodził, gdy przyjdzie mu poradzić sobie z nierównym terenem i nierównomiernie rozłożonym obciążeniem. Jakie jednak są wady takiego siedziska? Niestety taboret nie jest zbyt wygodny. Zrezygnuj z niego, jeśli wędkujesz często lub Twoje wypady na łowy trwają od rana do wieczora. Taboret to dobre rozwiązanie na godzinne, niedzielne wędkowanie, ale nie na całodzienny wypad nad jezioro.

Krzesło wędkarskie czy regulowany fotel?

Wśród tych, którzy podczas wędkowania cenią sobie komfort i chcą w pełni czerpać ze spokoju natury i wsłuchiwać się w odgłosy dochodzące z szuwar, zdecydowanie lepiej sprawdzi się krzesło lub fotel wędkarski. Pierwsze z nich jest lekkie, szybko się składa i gwarantuje umiarkowany komfort, jego konstrukcja jest stabilniejsza niż ta, którą zastosowano w taborecie. Kupując krzesło wędkarskie, należy zwrócić uwagę na jego nogi, a dokładnie stopki. Wybierz taki model, którego projektant zadbał o to, by krzesło nie zapadało się w grunt https://pleciona.pl/pl/c/Krzesla-i-fotele-wedkarskie/7011. Dopasuj model do swojej wagi, każde siedzisko posiada bowiem informację o dopuszczalnym obciążeniu. Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest jednak regulowany fotel wędkarski. Dopiero takie siedzisko pozwoli w pełni się odprężyć i oddać pasji wędkowania. Zadbaj o to, by model był stabilny, nie zapadał się w podłoże oraz by materiał, z którego go wykonano, był odporny na słońce, temperaturę i deszcz. Aby fotel regulowany był idealny, sprawdź, czy jego konstrukcja pozwala na montaż wielu przydatnych podczas wędkowania akcesoriów.