okulary na wędkowanie

Wędkowanie w ciepły, słoneczny poranek to dla wielu wędkarzy wymarzona pogoda. Niestety promienie słoneczne lubią odbijać się w tafli wody, co utrudnia nie tylko łowienie, ale także oślepia, negatywnie wpływając na oczy. Długotrwała ekspozycja sprawia, że oczy bardzo się męczą, dlatego warto zaopatrzyć wędkarza w okulary ze szkłem polaryzacyjnym. Podpowiadamy, gdzie można takie znaleźć i czy rzeczywiście sprawdzą się nad wodą.

Rozproszenie światła dzięki okularom z polaryzacją

Okulary ze szkłami polaryzacyjnymi pomagają zabezpieczyć oczy przed nadmierną ekspozycją na światło. Zamontowany w ich filtr pozwala uniknąć efektu rozproszenia światła, umożliwiając obserwację tego, co się dzieje na wodzie. Dodatkowo tłumią refleksy świetlne, które zmuszają wędkarza do nieustannego mrużenia oczu, tym samym odbierając nieco radości z samej czynności, jaką jest łowienie ryb.

Dobre okulary dla wędkarza

Okulary polaryzacyjne do wędkowania powinny cechować się wysoką jakością wykonania, a w szczególności zamontowanych soczewek. Dzięki temu można uniknąć odblasków światła, które powstają na tafli praktycznie każdego zbiornika wodnego. Dobre okulary dla wędkarza, oprócz dobrej jakości soczewki powinny być również wygodne, a także odpowiednio dopasowane https://pleciona.pl/pl/c/Okulary-polaryzacyjne/49. Dzięki temu będąc stale w ruchu w trakcie zarzucania wędki czy wyciągania ryby z wody nie będą spadać, czy powodować dyskomfortu.

Jak dobrać okulary polaryzacyjne?

Na wstępie warto sprawdzić jaką ochronę UV gwarantuje soczewka. Dzięki temu możesz zyskać pewność, że okulary rzeczywiście będą spełniały swoją funkcję. Kolejnym elementem jest kolor samego szkła. Z zewnątrz będzie wyglądało na niebieskie, zielone, szare lub żółte. Zwróć również uwagę na materiał, z którego zostały wykonane oprawki – powinien być wodoodporny i lekki, przy tym odporny na uszkodzenia mechaniczne. Najpopularniejsze modele mają soczewki o przepuszczalności światła między 12 a 18%, przy czym te o mniejszej są zdecydowanie polecane jedynie w dni z bardzo intensywnym słońcem. Do codziennych wypadów nad jezioro w zupełności wystarczą te o wskaźniku 18%.

Design oprawek pozostaje już kwestią stricte indywidualną. Można znaleźć zarówno proste, jednokolorowe modele, jak i te o ciekawych wzorach, na przykład skóry węża. Przymierzając produkt, warto sprawdzić, czy dane okulary nie zniekształcają obrazu, pozwalają widzieć wyraźnie i odpowiednio przylegają do twarzy. Inwestycja w droższe modele (od ok. 500-600 zł) jest rozwiązaniem na kolejne lata. Okulary polaryzacyjne to element wyposażenia wędkarza, na który często początkujący amatorzy łowienia nie zwracają uwagi. Warto więc podarować je na prezent! Z pewnością zachwyci każdego, kto uwielbia łowić o wschodzie czy zachodzie słońca. Nie wiesz, jaki model będzie odpowiedni? W profesjonalnym sklepie wędkarskim uzyskasz odpowiednią pomoc. Postaw na jakościowe rozwiązania!