parasole wędkarskie

Powszechnie wiadomo, że wędkarze inwestują pieniądze w różnego rodzaju sprzęt i akcesoria. To pasja, która pochłania nie tylko czas, ale także daje mnóstwo satysfakcji. Warto więc zadbać o swój komfort w trakcie porannych czy nocnych połowów. Jednym z elementów wyposażenia każdego wędkarza powinien być parasol. Dzięki niemu można łowić ryby w komfortowych warunkach – niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy pada deszcz. Jaki model warto wybrać?

Rodzaje parasoli

Na rynku można znaleźć parasol wędkarski z osłoną lub bez https://pleciona.pl/pl/c/Parasole-wedkarskie/6876. Pierwszy z nich jest dosyć duży, może pomieścić nawet dwa krzesła. Oprócz ochrony nad głową mają również boczną oraz tylną ściankę. Doskonale chronią przed wiatrem czy deszczem. Ten typ kształtem przypomina namiot. Drugi rodzaj  wygląda jak klasyczny parasol. Zajmuje mniej miejsca, szybko się składa oraz dobrze chroni przed działaniem promieni słonecznych, wiatru czy deszczu.

Jaki parasol wybrać?

Zanim wybierzesz dany model, zwróć uwagę na to, czy parasol ma regulowaną czaszę. Możliwość ustawienia kąta pozwoli zawsze ochronić się przed padaniem promieni słonecznych lub deszczem. Dodatkowo będziesz mógł cały czas obserwować łowisko. Parasol wędkarski powinien mieć solidną konstrukcję, szybko się rozkładać i składać, a w zestawie powinna znaleźć się praktyczna torba, ułatwiająca transport. Ważna jest również średnica czaszy – te wahają się od 1,9 m do nawet 2,5 m. Dodatkowo parasole powinny posiadać możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu można go dopasować do wzrostu użytkownika. Nie zapomnij również sprawdzić, czy w zestawie znajduje się baza do parasola. Dzięki niej można wygodnie zamontować parasol na niemalże każdym podłożu. To dobra alternatywa dla stojaków – zajmuje mniej miejsca i nie zapada się. Wystarczy włożyć parasol w dedykowany otwór, a następnie dokręcić gwint. Bazę umieszcza się w ziemi, co pozwala zachować całej konstrukcji stabilność. Wysokiej klasy parasole oraz akcesoria w atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie pleciona.pl. Proste modele znajdziesz w sklepach nawet do ok. 100 zł. To idealne rozwiązanie dla początkującego wędkarza, który dopiero testuje tego rodzaju gadżety. Warto również podarować go w prezencie zapalonemu wędkarzowi. Z pewnością doceni gest w trakcie wypraw na ryby! Nie masz pojęcia, który model będzie odpowiedni? Specjaliści w pleciona.pl to zapaleni wędkarze – chętnie doradzą w każdej kwestii. Skontaktuj się telefonicznie lub internetowo albo odwiedź sklep stacjonarny w Warszawie. Z pewnością uzyskasz odpowiednią pomoc!